Czuję spełnienie – podsumowanie roku 2023 i plany na 2024

wpis w: Bez kategorii 0

Jest koniec grudnia 2023, a to czas podsumowania roku. Postanowiłam napisać ten artykuł, ponieważ rok 2023 był bardzo ciekawy i rozwojowy dla projektu Przedsiębiorcze i Odważne. Zależy mi na tym, aby dzielić się swoimi wnioskami z prowadzonych działań, ponieważ w przyszłym roku będziemy porównywać się do roku obecnego. Wiele nas zaskoczyło i wiele się wydarzyło. Zacznę od motta:

„Nigdy nie odmawiaj zaproszenia. Nigdy nie opieraj się nieznanemu. Po prostu otwórz się na świat i napawaj przeżyciami…” Martyna Wojciechowska

POWOŁANIE STOWARZYSZNIA I OPRACOWANIE STRATEGII ROZWOJU

W tym roku oficjalnie powołałyśmy Stowarzyszenie Przedsiębiorcze i Odważne, którego celem jest promować, wspierać i inspirować do działania kobiety. Czuję spełnienie, ale czuję, że możemy zrobić więcej w nowym roku. Rozwijamy nasz projekt przez szkolenia i cykliczne spotkania na żywo, wymieniamy się kontaktami i szukamy nowych rozwiązań w swoich branżach. Stworzyłyśmy przez ten rok grupę niezwykłych kobiet. Moje motto brzmi, jeśli nie inwestujesz w siebie, to mówisz, że jesteś złą inwestycją. Z racji tego, że mamy doświadczenie pracy w dużych firmach lub we własnych przedsiębiorstwach, zależało nam na tym, aby wszystkie projekty, które realizujemy były przygotowane w sposób profesjonalny. Chcemy być o dwa kroki do przodu, dlatego przygotowałyśmy strategię rozwoju stowarzyszenia. Opiera się ona na 5 kluczowych celach:

Cel 1: ROZWÓJ

Pierwszoplanowym zadaniem jest pozyskiwanie i zapraszanie nowych uczestniczek spotkań Przedsiębiorcze i Odważne. Bardzo ważne dla naszej społeczności jest ciągłe powiększanie grupy Pań. Każda osoba, która pracuję na rzecz stowarzyszenia lub jest uczestnikiem spotkań, ma pierwszeństwo zaproszenia osoby ze swojego grona osób, które rekomenduję wg profilu uczestniczki preferowanej.  Preferowaną uczestniczką spotkań jest:

·        dyrektorka, managerka, prezeska, właścicielka firm, lub specjalistka

·        Pani, która chcą rozwijać siebie, ale też firmę, w której pracują

·        Pani, która jest otwarta na dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Cel 2: SPOTKANIA

W roku 2023 zaplanowałyśmy zorganizować ok 6 spotkań w ciekawych lokalizacjach we Wrocławiu  „Przedsiębiorcze i Odważne”, na których w sumie miało się ok 240 pań. Z racji na rozbudowane stowarzyszenia o oddziały w całej Polsce, planujemy także organizację spotkania w Gdańsku, Warszawie i Zielonej Górze. Naszym celem było także, przeprowadzenie Akademii Sprzedaży dla Kobiet oraz jednego spotkania integracyjnego w formie wyjazdowej.

Cel 3: ZESPÓŁ

Najważniejszym celem strategii było stworzenie i rozbudowa zespołu organizacyjnego, który będzie operacyjne realizował priorytetowe zadania. Zgrany zespół jest kluczem do sukcesu. Rezultatem tego celu będzie, zgromadzenie Pań zdolnych i chętnych realizować projekty stowarzyszenia. W tym celu opracowałyśmy strukturę organizacyjną stowarzyszenia, w której pojawiły się takie stanowiska jak: specjalista ds. organizacji spotkań, koordynator projektu, specjalista ds. marketingu i brendingu, specjalista ds. social mediów i promocji, specjalista ds. obsługi uczestniczek spotkania, specjalista ds. pozyskania i obsługi partnerów biznesowych.

Bardzo ważne było dla nas jest, aby nie przypisywać konkretnych osób do wyznaczonych ról, a każda osoba może zajmować się czynnościami, w których czuję się najlepiej. Z racji na rozwój Przedsiębiorczych i Odważnych poza Wrocław, powołaliśmy liderki oddziałów.

Cel 4: FINANSE

Kolejnym zadaniem w naszej strategii było, uruchomienie procesu poszukiwania członków biznesowych – firm, które mogą zostać sponsorami naszych wydarzeń. Celem tego działania, jest pozyskania środków finansowych potrzebnych na realizację projektów, planowanych do wykonania przez Przedsiębiorcza i Odważne. Planowałyśmy pozyskać 1 głównego partnera biznesowego, który będzie sprawował patronat nad wszystkimi wydarzeniami oraz 4 partnerów wspierających. Środki pozyskane przez sponsorów, zostaną przeznaczone na stworzenie swojej internetowej, jej promocję oraz nowe inwestycje w projekt Przedsiębiorcze i Odważne.

REALIZACJA STRATEGII

Podsumowanie strategii jest bardzo ciekawe, ponieważ zorganizowaliśmy więcej spotkań niż zaplanowałyśmy. Wszystkich spotkań netowrkingowych w roku 2023 odbyło się 12, z czego 4 spotkania poza Wrocławiem (Warszawa, Gdańsk, Zielona Góra, Lubin). Wyglądało to następująco:

•12 stycznia – spotkanie Przedsiębiorcze i Odważne Gdańsk;

•09 lutego – spotkanie na Uniwersytecie Wrocławskim;

•16 marca – spotkanie w Warszawie w Fabryce Norblina;

•13 kwietnia – spotkanie w CETA Wrocław;

•12 maj – spotkanie REWO Lubin

•15 czerwca – spotkanie w Mercedes Wróbel Wrocław;

•21  lipiec – Akademia Sprzedaży Przedsiębiorczych Kobiet

•21 Wrzesień – spotkanie Uniwersytet WSB Merito

•28 Wrzesień – spotkanie w Zielonej Górze Planetarium Venus

•20 październik – Gala Przedsiębiorcze i Odważne, Zamek Książ

•12 Grudzień – spotkanie świąteczne Pałac Krobielowice,

•14 Grudzień – spotkanie z teatrem CKM Muza Lubin

W sumie, we wszystkich spotkaniach wzięło udział ok 450 pań z całej Polski. Co było naszym wyróżnikiem, to przede wszystkich: miejsce spotkania: pierwszy punkt udanego spotkania, to znalezienie atrakcyjnego miejsca i gospodarza. Szukałyśmy nietuzinkowych lokalizacji, które można zwiedzić lub można czegoś ciekawego dowiedzieć się o danym miejscu. Kolejnym aspektem na spotkaniu Przedsiębiorcze i Odważne, były wystąpienia ciekawych ekspertów: pierwszeństwo wystąpień i dzielenia się wiedzą, mają członkinie społeczności, które mają możliwość dzielenia się wiedzą w obszarze „Kobiece Inspirację”. Takie wystąpienia są bardzo emocjonujące i dodające energii. Każde z naszych spotkań Przedsiębiorcze i Odważne jest odpłatne, jednak cena za spotkanie nie wynosi więcej niż 150zł za osobę i w tej cenie pokrywamy catering oraz koszty organizacji wydarzenia zespołu organizacyjnego. W roku 2024 planujemy organizować mniej spotkań networkingowych, natomiast widzimy potrzebę spotkań szkoleniowych. Spotkania merytoryczne takie jak Akademia Sprzedaży Kobiet i Akademia Mentoringu Kobiet mają formę szkoleniową. Twórcami tych szkoleń są doświadczone managerki ze społeczności, które przekazują praktyczną wiedzę innym uczestniczką. Szkolenia takie trwają jednej lub dwa dni i mają formę modułową. W Akademii Sprzedaży udział wzięło 26 pań, a samo szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów potwierdzonych przez WSB Wrocław.

Warto też napisać, o tym czego nie udało nam się zrealizować. Nie zrealizowałyśmy spotkania integracyjne, które ma formę warsztatową połączoną z rozwojem mentalnym i duchowym. Chcemy w roku 2024, aby na takim wyjeździe uczestniczki miały możliwość odpocząć, zrelaksować się i nauczyć nowych umiejętności np. joga, medytacja lub zwiedzić ciekawe miejsca.

Najważniejsze wnioski z roku 2023

Patrząc na drogę, którą przeszliśmy razem w roku 2023, jestem bardzo wdzięczna, za osoby, które są wśród nas. Dziękuję za wsparcie, dojrzałą, otwartą, współpracę, która doprowadziła nas do roku 2024.  Bardzo wszystkim dziękuję za ten wspólny czas! Za ten rok.

Moje refleksję i lekcję prezentowałam podczas Rocznicy Społeczności w Książu, gdzie w swoim wystąpieniu mówiłam na temat kodeksu przedsiębiorczej kobiety. Warto być kobietą przedsiębiorczą, jednak warto też nieć czas na refleksję i zastanowienie się nad dalszymi krokami, które podejmujemy. Moje zasady, które pomogły mi w roku 2023, w realizacje założonych celów umieściłam poniżej:

Plany na rok 2024

Postanowienia noworoczne często kojarzą mi się z presją, ale bez celów, bez postanowień nic nie zmienimy w swoim życiu. W roku 2024 chcemy skoncentrować nie na nowych celach i rozszerzyć naszą możliwość rozwoju w różnych kierunkach. Stawiamy na spotkania integracyjne, wspólne wyjazdy i szkolenia merytoryczne.

•8 Luty – spotkanie, Krupa Art Foundation, Wrocław

• Marzec  – spotkanie, Nowy Styl, Kraków

•16 Marzec  – spotkanie integracyjne – Joga dla kobiet

•12 Kwiecień – Akademia Marki Osobistej Przedsiębiorczej Kobiety

• Kwiecień – wyjazd integracyjno-warsztatowy –  Rzym dla kobiet

Na wszystkie wydarzenia, bardzo serdecznie zapraszam tych z Was, którzy doskonale wiedzą, że potrzebują wiedzy, umiejętności, doświadczenia, a także inspiracji i energii w kobiecym gronie. Bądźcie otwarci na świat i nowe możliwości. 2024 r nadchodzi.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-2.png