Relacja z Pierwszych urodzin Przedsiębiorczych i Odważnych w Zamku Książ

wpis w: Bez kategorii 0

Za nami pierwsze urodziny Przedsiębiorczych i Odważnych. 20 października 2023 w Zamku Książ, odbyło się fantastyczne spotkanie kobiet pracujących w firmach, a także właścicielek, które dają sobie wzajemne wsparcie, budują między sobą naprawdę niesamowite relacje.

Widać było podczas urodzin, jak mocno uczestniczki dbają o siebie, swoją przestrzeń i rozwój. Na spotkanie do Zamku Książ przyjechały Panie z Wrocławia, ale także z Zielonej Góry czy Warszawy i Lubina.

Agenda była mocno napięta i wypełniona atrakcjami, a wszystkie bardzo dobrze się bawiliśmy i celebrowałyśmy sukces naszej ponad rocznej działalności.

W programie było zwiedzanie Zamku Książ, także mogłyśmy zobaczyć jego piękne wnętrza, oraz poznać historię zamku.

Po zakończeniu zwiedzania, Panie częstowały się lampką pysznego wina i mogłyśmy oficjalnie rozpocząć Galę, witając się ze wszystkimi.

Urodziny prowadziły Kamila Szado i Małgorzata Winnicka, a wspierała je Adelina Ottik.

Jako pierwsze pojawiła się na scenie gospodyni wieczoru, Prezeska Zarządu Anna Żabska, która przywitała gości i powiedziała w swoim wystąpieniu w jaki sposób kobieta może zarządzać Zamkiem. Pani Ania podkreślała, że Zamek od dłuższego czasu wspiera kobiece inicjatywy. 

„…Dzisiaj gościmy Przedsiębiorcze i Odważne czyli klub kobiet z Wrocławia. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, że wybrały właśnie Zamek Książ na miejsce obchodów pierwszej rocznicy funkcjonowania tego wyjątkowego Stowarzyszenia. Tym bardziej, że w Zamku Książ funkcjonuje Zamek Kobiet czyli bardzo podobna inicjatywa wspierająca i promująca działalność kobiet…” – mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska. 

Po inspirującym przemówieniu Pani Prezes przyszedł czas na wystąpienie założycielek Przedsiębiorczych i Odważnych, które powiedziały o 9 zasadach przedsiębiorczej kobiety – tym samym podsumowały rok działalności Przedsiębiorczych i Odważnych.

„Jak  rozpoczynałyśmy pracę nad projektem Przedsiębiorcze i Odważne, to myślałyśmy o dwóch kameralnych spotkaniach w Hydropolis i Zoo Wrocław, a okazało się że przez ponad rok czasu odbyłyśmy 11 spotkań, z czego trzy poza Wrocławia, w Gdańsku, Warszawie i Zielonej Górze. Co daje nam średnio jedno spotkanie w miesiącu w gronie ok 45 pań.

Naszymi największymi wartościami jest energia, bliskość i wsparcie innych kobiet, aby wytworzyć taką atmosferę potrzebne jest do tego odpowiedzenie miejsce i gospodarz. Dlatego uważam, za ogromny sukces to, że mamy możliwość spotkania się w nietypowych miejscach takich jak Uniwersytet Wrocławski, czy też fabryka Norblina w Warszawie lub Hevenianum w Gdańsku.

To bardzo mocno wpływa na jakość naszych spotkań, integrację oraz wymianę pozytywnej energii” – powiedziała Ewa Piotrowska

Po wystąpieniu założycielek, przyszedł czas na kobietę biznesu Ewelinę Wanik, założycielkę firmy z suplementami diety Natureessence, która wystąpiła z prezentacją na temat Odwagi w biznesie.

Relacja z drugim człowiekiem jest dla niej największą wartością. Twierdzi, że warto szukać rozwiązań i działać.

Nasze spotkanie nie odbyło by się bez partnerów biznesowych, takich jak firma Arkana, Doti czy Motlon.

Firmy te przygotowały dla naszych uczestniczek wspaniałe prezenty, które mogły nasze członkinie przeglądać podczas przerwy kawowej. Na przerwie także odbywały się sesje zdjęciowe z okazji urodzin.

Zwieńczeniem działań Przedsiębiorczych i Odważnych dla wielu pań był moment wręczenia wyjątkowych nagród.

Przede wszystkim, były to statuetki za zaangażowanie i włożony trud w działalność Przedsiębiorczych w 2023, które odebrały: 

Jolanta Pająk, Anna Jasinowska Czarny Joanna Tabara, Elżbieta Solarewicz Agnieszka Kozakiewicz, Magdalena Baszak, Anna Sobczak, Marta Dykas, Jola Uździcka, Kamila Szado, Małgorzata Winnicka, Ada Ottik, Eliza Hałas i Katarzyna Ogonowska.

Gratulujemy paniom.

Po krótkiej przerwie rozpoczęłyśmy panel dyskusyjny pt. Kobiece inspiracje – Moja zmiana zawodowa i prywatna.

Panel dyskusyjny prowadziła Anna Sobczak psycholog biznesu, jako uczestniczki wystąpiły: Katarzyna Ogonowska, Izabela Moll, Iwona Knihnicka,  Magdalena Baszak, Anna Salamon.

Przyszedł czas na muzykę i Koncert – Nuta Odwagi i Kobiecości: Marta Zięba zaprosiła na muzyczny pejzaż, który ożywił mury Zamku Książ dźwiękami siły, życiowej pasji i niezłomnej walki o swoje marzenia.

To wyjątkowe wydarzenie, w którym Marta Zięba – członkini naszego Stowarzyszenia podzieliła się swoim muzycznym zacięciem i artystyczną interpretacją utworów polskich wokalistek przy akompaniamencie utalentowanego pianisty Marka Tutko.

Po zakończeniu koncertu Marta przedstawiła swoją prezentację pt. „Kreatywność w Biznesie: Moja Podróż z Projektanta Wnętrz do Eksperta”

Jak urodziny, to nie mogło obyć się bez tortu i życzeń.

Ostatni panel tego wyjątkowego wieczoru miał tytuł: „Jak rozwinęłam swoją firmę?” który poprowadziła Olena Denysyuk – dyrektorka sprzedaży Działu Klinika. Jako uczestniczki wystapiły: Anna Jasinowska-Czarny – Laura Dądela – Barańczuk.

Spotkanie zakończyło się po godzinie 22, a Panie miały czas porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia i dobrze się bawić.

Kto nie był na urodzinach, może to jeszcze nadrobić i poznać niektóre uczestniczki na kolejnym wigilijnym spotkaniu 12 grudnia w Pałacu Korbielowice.