Relacja z 14 spotkania Przedsiębiorcze i Odważne w Krupa Art Foundation we Wrocławiu

wpis w: Bez kategorii 0

Tematem wiodącym lutowego spotkania Przedsiębiorcze i Odważne była sztuka. Wydaje się, że kobiety nie tylko obejmują stanowiska kierownicze, otwierają biznesy, ale także potrzebują się spotykać i chętnie obcują ze sztuką.

Zostałyśmy zaproszone przez Krupa Art Foundation do wspaniałej Galerii, która mieści się w samym centrum Wrocławia. „Jesteśmy przeszczęśliwe, że tak się stało. Wierzymy mocno, że wyszłyśmy z tego spotkania pewniejsze siebie”.

W pierwszej części spotkania, rozpoczęłyśmy zwiedzanie Galerii. W roli oprowadzających miałyśmy przyjemność posłuchać Panią Sylwię Krupa -współwłaścicielka Galerii oraz Katarzynę Młyńczak-Sachs – prezeskę Fundacji Krupa Gallery.

Krupa Art Foundation jest nowym, niezależnym centrum działającym we Wrocławiu, promuje nowe zjawiska w sztuce, głównie z Polski i Europy Środkowej. Galeria prezentuje wystawy i projekty poświęcone sztuce i kulturze współczesnej, poszerzając pole eksperymentu artystycznego.

Ważnym aspektem misji Fundacji jest upowszechnianie wiedzy o sztuce poprzez działania edukacyjne, debaty i wykłady o kulturze współczesnej. Fundacja popularyzuje współpracę świata biznesu ze światem sztuki, prowadząc m.in. program ART PARTNER.

Było niezwykle ciekawie i merytorycznie – z dużą dawką wiedzy, wyjątkowymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i emocjonującymi historiami. Po zakończeniu zwiedzania przyszedł czas na prezentację, której tematem był nowoczesny rynek sztuki w Polsce i za granicą.

Spotkanie rozpoczęły prowadzące – Kamila Szado i Małgorzata Winnicka:

„Bardzo się cieszymy, że możemy Panie przywitać na pierwszym w nowym roku spotkaniu Przedsiębiorczych i Odważnych w tak niesamowitym miejscu jakim jest Krupa Art Fundation czyli niezależnej instytucji sztuki współczesnej, założonej przez Państwa Sylwię i Piotra Krupów – wrocławian, biznesmenów i kolekcjonerów sztuki. Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć wszystkie panie w tej pięknej galerii sztuki, za co serdecznie dziękujemy przede wszystkim Państwu Sylwii i Piotrowi Krupa – za wsparcie i zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie”

Spotkanie nie odbyłoby się również bez naszych partnerów biznesowych: firmy Erbud – największej w Polsce spółce budowlanej, CUDO Kombucha – producenta napoju Kombucha oraz Kwiaciarni Stokrotka z Lubina.

Przez ostatnie dwadzieścia lat światowa sprzedaż dzieł sztuki zanotowała ogromny wzrost. Ważną częścią rynku dzieł sztuki, poza Europą i Ameryką, stała się Azja, szczególnie Chiny, gdzie wskutek wzrostu gospodarczego oraz zamożności społeczeństwa, wzrosło zapotrzebowanie na sztukę, jako dobro luksusowe. Wraz z globalnym rozwojem pandemii na świecie wstrzymano lub odwołano wiele innych wydarzeń związanych ze sztuką. 

Po zakończeniu zwiedzania przyszedł czas na randkę biznesową wg nowych zasad. Randkę poprowadziły członkinie stowarzyszenia Ania Jasionowska – Czarny i Adelina Ottlik. Podczas randki Panie miały okazję poznać nowe uczestniczki z różnych branż i nawiązać z nimi relacje.

Po zakończeniu randki przyszedł czas na rozmowy i podziękowania dla gospodarzy.

Jesteśmy bardzo dumne, że mogłyśmy zorganizować nasze kolejne wydarzenie w tak spaniałym miejscu jakim niewątpliwie jest Galeria Sztuki Krupa Art Fundation.

Zapraszamy na nasze następne spotkania we Wrocławiu i w Krakowie.