Relacja z drugiego spotkania Przedsiębiorcze i Odważne w ZOO Wrocław

wpis w: Bez kategorii 0

28 października 2022 r. odbyło się drugie spotkanie kobiet biznesu w ramach cyklu Przedsiębiorcze i Odważne Managerki. Zespół organizacyjny przywitał Panie słowami – Bardzo się cieszymy, że możemy Was przywitać już na drugim spotkaniu Przedsiębiorczych i Odważnych. Cieszymy się, że widzimy znajome twarze, które pojawiły się na poprzednim spotkaniu jak również nowe, które są z nami pierwszy raz. Mamy nadzieje, że naładujemy was pozytywną energią i zainspirujemy do odważnych działań.

Pomysłodawczynie spotkań stanęły na scenie, aby przywitać Panie i powiedzieć o kluczowym elemencie spotkania w ZOO, a mianowicie Randce biznesowej, podczas której, każda z Pań będzie miała możliwość zbudowania relacji biznesowej z innymi uczestniczkami.

Zanim oddano głos gospodyni naszego spotkania, każda z Pań otrzymała drobny gadżet w postaci notesu – Przedsiębiorcze i Odważne.

Gospodarzem spotkania było ZOO Wrocław, a Agnieszka Korzeniowska, dyrektorka marketingu w ZOO Wrocław ugościłam panie w najpiękniejszym Afrykarium we Wrocławiu. Podczas swojego wystąpienia, Agnieszka przybliżyła naszym przedsiębiorczym Paniom temat różnorodności biologicznej. Celem ZOO jest właśnie ochrona gatunkowa zwierząt i edukacji.

Uczestniczki spotkania mogły posłuchać inspiracyjnego wykładu, o tym jak dokonać przewrotu w swoim życiu i przekuć swoje pasje w pracę zawodową. O tym właśnie było wystąpienie Julii Janowskiej, która z żeglarstwa uczyniła swój sposób na życie i jest aktualnie kapitanem jachtowym z doświadczeniem morskim i oceanicznym.

Z kolei Anna Głogowska opowiedziała o tym, jak osiągnąć sukces w biznesie dzięki filozofii Kaizen.

KAIZEN oznacza poprawę. Co więcej, oznacza to ciągłe doskonalenie życia osobistego, życia społecznego i zawodowego. Stosowanie KAIZEN w miejscu pracy oznacza ciągłe doskonalenie z udziałem wszystkich – zarówno menedżerów, jak i pracowników.” Masaaki Imai. Ania przedstawiła 10 zasad Kaizen:

1.Problemy stwarzają możliwości. 2.Pytaj 5 razy „Dlaczego?”. 3.Bierz pomysły od wszystkich. 4.Myśl nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia. 5.Odrzucaj ustalony stan rzeczy. 6.Wymówki, że czegoś się nie da zrobić, są zbędne. 7.Wybieraj proste rozwiązania, nie czekając na te idealne. 8.Użyj sprytu zamiast pieniędzy. 9.Pomyłki koryguj na bieżąco. 10.Ulepszanie nie ma końca.

.

Głównym jednak punktem naszego spotkania była networkingowa randka biznesowa. Randka biznesowa, to wiele kontaktów biznesowych i zawartych nowych relacji. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc działalność tak wielu kobiet. Elementem randki są serię spotkań, w formie małej grupy osób spotykających się regularnie w celu dawania rad, motywowania się i przedstawiania swoich talentów pozostałym członkom grupy, by łatwiej i szybciej pomóc im w rozwoju biznesowym.

Na każdym spotkaniu dajemy Paniom możliwość spotkania nowych osób i nawiązania trwałych relacji biznesowych! Główne założenia spotkań to budzenie w sobie wewnętrznej motywacji do pozytywnych zmian i rozwoju, odkrywanie swoich atutów, promowanie biznesów i przekuwanie pasji w biznes. Kolejne spotkanie będzie miało już wymiar świąteczny i widzimy się z Winnicy Jaworek. Zapraszamy.