Spotkanie świąteczne w pałacu Krobielowice

wpis w: Bez kategorii 0

Pałac Krobielowice zaprosił Przedsiębiorcze i Odważne na uroczyste spotkanie wigilijne. Cel? Tradycyjne życzenia przedświąteczne i rozmowy w miłym, kobiecym towarzystwie.

Kilkadziesiąt kobiet ze świata biznesu, spotkało się w 12 grudnia na świątecznym spotkaniu wigilijnym. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem Palarni Kawy. Proces parzenia kawy w palarni kawy Vaile Coffee w Pałacu Krobielowice to niezwykły rytuał. Zielone ziarna kawy są ręcznie selekcjonowane przez renowatora pałacu, Nowozelandczyka Christophera Vaile. Podczas wizyty na plantacji wybiera on najlepszej jakości ziarna, żeby kawa świeżo palona spełniała wszelkie wymogi i trafiała w szerokie gusta kawoszy. Z kolei proces palenia kawy, podczas którego wydobywa się jej bogaty smak i cenne właściwości ma miejsce w palarni Vaile Coffee. Nad jego przebiegiem czuwa rodzina właściciela i dba o to, żeby każde ziarno kawy zmieniło się w cudowny napar, którym delektują się ludzie na całym świecie.

Po zakończeniu zwiedzania, Panie udały się do restauracji, aby na kolacje wigilijną.

Celem naszych spotkań jest budowanie społeczności kobiet biznesu, które mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, inspiracjami, sukcesami i wyzwaniami. Poprzez regularne spotkania, warsztaty, seminaria i wydarzenia networkingowe kobiet umożliwiają kobietom nawiązywanie nowych relacji zawodowych, wymianę wiedzy oraz zdobywanie cennych umiejętności i informacji dotyczących prowadzenia własnej działalności gospodarczej.- mówiły założycielki stowarzyszenia Ewa Piotrowska i Ewa Nowak-Iskra.

Swoje wystąpienie podczas spotkania wigilijnego miała także Prezeska Fundacji Kolorowe Skarpetki – Paulina Bechcicka. Jej fundacja organizuje zajęcia dla dzieci, a rodzice mają w tym czasie możliwość odpoczynku. Jest też inny, bardzo istotny wymiar jej działalności. Chcemy, by dostrzeżono, że osoby z zespołem Downa mają prawo do normalności. A to oznacza, że nie tylko bierzemy, ale też dajemy. – mówi Paulina.

Po wystąpieniu Pauliny przyszedł czas na podsumowanie prac stowarzyszenia i określenie strategii rozwoju na rok 2024.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i czekamy na rok 2024.